איך להפוך את האירוע הפרטי שלך לאירוע יוקרתי

 

מי שמארגן אירוע פרטי צריך לדעת שהאירוע שלו לא חייב להיות שגרתי או משעמם. ישנן דרכים רבות כיום לשפר ולשדרג את האירוע שמתכננים וממש להעלות באופן משמעותי את ההצלחה שלו בקרב האורחים והמוזמנים שיגיעו. אחד מהפרמטרים החשובים ביותר ויכולים לסייע רבות בהצלחתו של האירוע הוא האוכל שיוגש בו. בעזרת בחירה של מנות מזון מיוחדות, ייחודיות, כאלה העשויות בדרך מקורית או העשויות מחומרי גלם איכותיים במיוחד – אפשר לשדרג את האירוע כבר מהשלב שבו האורחים מוזמנים לאכול. דברי מאפה יוקרתיים יכולים להפוך כל אירוע פרטי לאירוע יוקרתי של ממש.

דרך נוספת לשפר את האירוע ולהכניס בו לא מעט עניין היא הזמנתו של שף פרטי עד הבית. ישנה אפשרות של הזמנת שף בכיר אל המקום שבו יתקיים האירוע, שם הוא יכין בעצמו את המזון – לעיניהם המשתאות של האורחים או מאחורי הקלעים, וכך המנות תוגשנה כשהן טריות, מוכנות על המקום, ללא צורך בחימום חוזר ותוך מתן התייחסות ותשומת לב אישית לכל מנה ומנה. בדרך זו ניתן להתחשב בטעם האישי של מי שמארגן את האירוע או בסגנון המזון שידוע שהוא המועדף על האורחים.

 

אירוע המתקיים בביתו של שף פרטי

אפשרות נוספות שיש לה ביקוש הולך וגובר בשנים האחרונות היא של שף מארח בביתו שלו. כאשר מגיעים המוזמנים אל הבית שבו מתגורר השף – אין הוא צריך לקחת אתו את כל כלי העבודה המקצועיים שלו והוא גם ירגיש הכי בנוח במטבח שלו עצמו, היכן שהוא רגיל לבשל, בין אם מדובר בבישול לעיני הסועדים ואם באופן חשאי יותר. שפים רבים המתגוררים בווילות גדולות יכולים לארח משתתפים רבים לארוחה מפוארת ומיוחדת במיוחד שאין ספק שתיזכר בקרב הסועדים כחוויה מיוחדת, מקורית ומעניינת.

כשאר האירוע מתקיים בביתו הפרטי של השף אין סיכון שפריט מזון או כלי עבודה כלשהם יישכחו מאחור, שכן כל מה שהשף צריך יימצא בהישג ידו. הוא יכין את המטבח ואת אזור הבישול והסעודה בדרך הנוחה שאליה הוא רגיל, מה שיוסיף לתחושת הנוחות של האורחים. כאשר בביתו של השף הפרטי יש אזור שבו הוא יודע שהוא יקיים מפגשים, בישולים לעיניהם של האורחים וכמובן יארח בו ארוחות ואירועים פרטיים – הוא ידאג שאזור זה יהיה עם תפאורה שמתאימה לכל אירוע, לכל מספר של מוזמנים וכל זאת על מנת שהסועדים ירגישו באווירה ייחודית שלא חווים בכל מקום או בכל אירוע.

 

מה צריך לדעת לפני שמארגנים אירוע עם שף פרטי?

כאשר יוצרים קשר עם שפים על מנת לברר פרטים אודות ארגון אירוע הכולל בישול במקום על ידי שף, חשוב לשאול את השף האם יש לו ניסיון בהשתתפות באירוע מסוג זה, האם יש לו התמחות בסוג מזון מיוחד ואילו המלצות יש לו לטובת הצלחת האירוע או שיפור שלו. חשוב ליידע את השף בנוגע להרכב המוזמנים, הגילאים שלהם וסגנון הטעם שלהם וכמובן שעליו לדעת האם ישנם כאלה הסובלים מאלרגיות כאלה ואחרות למרכיבי מזון מסוימים.

חשוב לבנות את התפריט בשיתוף פעולה מלא עם השף, להחליט מראש בנוגע לכשרות, כמות המנות, גודל המנות וכמובן כל פרט אחר הקשור בהתקשרות עסקית. כך יבטיחו שני הצדדים שהאירוע יהיה מוצלח ומהנה, שהאוכל יהיה טעים ויתאים לאורחים ועבורם יהיה מדובר בחוויה יוצאת דופן גם מבחינת האירוע וגם מבחינת האוכל. לא בכדי הפך ארגון אירוע בביתו של השף לטרנד מבוקש ונפוץ.

תפריט