עיצוב מטבח תעשייתי למסעדות ולחברות קייטרינג

 

תמיד אהבתם לבשל ולאפות והחלטתם להפוך את התחביב למקצוע ממשי? הגיע הזמן, שכמו שעיצבתם את המטבח הביתי שלכם, תעצבו גם את המטבח התעשייתי, שעכשיו מהווה את החלל המרכזי הכי חשוב עבורכם. אז מאיפה מתחילים ואיך מעצבים מטבח תעשייתי, כך שיהיה פונקציונאלי והכי חשוב תהיה בו סביבה נוחה ונעימה לעבודה? המשיכו בקריאת המאמר ותגלו.

 

קצת מידע על מטבחים תעשייתיים

מדובר על מטבחים שהינם גדולים יחסית, הנמצאים בעיקר במסעדות ובחברות קייטרינג. הם מצוידים בתנורים גדולים, מוצרי חשמל משוכללים, שטחי עבודה גדולים וכמובן גם בציוד הנועד לשמירה על טריות המזון כמו מקררים תעשייתיים ומקפיאים. בשונה מעיצוב מטבחים ביתיים, כאן יש על תשומת לב ויצירת סביבת עבודה, בה יוכלו לעבוד מספר אנשים ביחד. יש לצור ולתכנן גם עמדות עבודה ולצייד את המטבח בכל מה שצריך – החל מהפרטים הכי קטנים (כגון כלי המטבח השונים) ועד לפרטים הגדולים והמשמעותיים.

 

באיזה חומרים כדאי להשתמש על מנת לעצב את המטבח?

אחד החומרים הפופולאריים בשימוש הינו הקוריאן. מדובר על חומר אנטי-בקטריאלי, סטרילי וקל לניקוי – בזכות כל אלה הוא מועדף לשימוש במשטחים רגישים, כמו המשטח במטבחים תעשייתיים. בנוסף, בזכות מראה מוקפד ואלגנטי והיכולת לשלב אותו עם חומרים אחרים, הוא הפך לחומר שניתן לעצב אותו בקלות ושמרבים להשתמש בו לעיצוב המטבח, לסקטור העסקי והפרטי.

 

טיפים לשמירה על תנאי תברואה במטבח המעוצב

אם יש לכם מטבח תעשייתי מעוצב, זה לא אומר שנגמרה העבודה. כעת, יש לדאוג לתנאי תברואה, על מנת שתוכלו להשתמש בו כראוי ולהגיש אוכל שיהיה טרי ושהקהל הלקוחות שלכם לא יחשוש לאכול אותו. הנה מספר דגשים וטיפים שכדאי ליישם:

שמירה תמיד על הניקיון במטבח. שימו לב שנתתם גם לעובדים שלכם, הדרכה בנושא. יש להקפיד על שטיפת ידיים, ניקוי משטחי העבודה וכמובן תמיד לכסות את המזון מפני מזיקים וחרקים.

הקפידו על הפרדת מזון גולמי ממזון מלא.

על מנת להיפטר מהחיידקים, הקפידו על בישול מלא של המזון.

וודאו שיש טמפרטורת אחסון מתאימה. בדרך כלל, יש מערכות שמתריעות על שינוי בטמפרטורה. מה שכן, עדיף שגם אתם תערכו מדי פעם בקרה על העניין. קצת מידע טכני לגבי הטמפרטורות: טמפרטורת הקירור צריכה להיות עד 4 מעלות, הקפאה בטמפרטורה של 18- מעלות וחימום מעל 65 מעלות.

חשוב מאוד להקפיד על איכות חומרי הגלם שלכם. השתמשו בכאלה שיהיו איכותיים, שאתם יודעים מה כולל ההרכב שלהם.