איך לבחור אוכל לאירוע?

 

קיימות כיום המון חברות קייטרינג, המציעות אוכל טעים, עשיר ומגוון לכל סוג של אירוע. איך אפשר לדעת שאכן האוכל יהיה איכותי וטוב לנו ולאורחים שלנו, איך אפשר לבצע את הסינון, איזה אפשרויות קיימות וכמה זה עשוי לעלות לנו?

האוכל הוא אחד הדברים המשמעותיים והחשובים בכל אירוע. אם נהנתם ממנו והכי חשוב שבעתם והייתם מרוצים, כנראה שאתם לא תשכחו את ערב האירוע כל כך מהר ואפילו תדברו עליו גם אחרי שיסתיים. יתרה מזאת, במידה והייתם נוכחים באירוע כזה, אתם בוודאי בסוף הערב, תבקשו לדעת פרטים על חברת הקייטרינג שעשתה את האוכל ובאירוע הבא שלכם, סביר להניח שתתקשרו אליה ותזמינו את השירות ממנה.

איך מבצעים סינון חכם של חברות הקייטרינג השונות?

הדבר הכי חשוב הוא קודם כל שתהיו בטוחים בסוג האוכל שתרצו לאירוע. תוכלו לבחור קייטרינג שכולו יהיה בשרי ויכלול מנות עוף מיוחדות, בשרים צלויים ומבושלים במרינדות שונות ותוספות מגוונות שישתלבו איתם. יחד עם זאת, תוכלו אולי להעדיף קייטרינג חלבי, שיתמקד בסלטים מיוחדים, פסטות, פיצות, מאפים איטלקיים וקינוחים חלביים שונים. לא משנה אם בחרתם בקייטרינג חלבי או בשרי, תוכלו תמיד גם לשלב בר פירות, אטרקציית אוכל כיפית, בה כל אורח מקבל כוס עם פירות, איתה הוא יכול להיכנס לרחבת הריקודים או לקחת לשולחן. זו יכולה בהחלט להקליל את הארוחה לאורחים, שכן מדובר על מבחר של פירות העונה, שחתוכים ומסודרים, בצורה רק שתגרום להם להתלהב ובוודאי לאכול בהנאה גדולה.

השלב הבא לאחר שבחרתם את סוג האוכל, הוא לבחור חברות קייטרינג המתמחות בעשייתו. לא כדאי לסגור עם חברה לפני שטעמתם את האוכל שלה. כדאי לבקש להיות מוזמנים לאירוע בו הקייטרינג יהיה פעיל או לבקש להגיע לערב טעימות, הנעשה ללקוחות פוטנציאליים. קיים בלא מעט אולמות וגני אירועים.

אם אהבתם את האוכל שהוגש לכם בערב הטעימות, כעת נישאר רק המחיר והתפריט הכלול בו. נסו להתמקח על המחיר ולבדוק מספר הצעות מחיר במספר חברות שונות. יתרה מזאת, חשוב גם שתקראו המלצות על החברה, כך תוכלו לדעת אם לקוחותיה אכן היו מרוצים בפועל מהשירות וגם מהאוכל.

דברים נוספים שכדאי לבדוק על חברת הקייטרינג

כל חברת קייטרינג צריכה שיהיה ברשותה רישיון מטעם משרד הבריאות וכמובן רישיון עסק וביטוח. מעבר לכך, בדקו שלחברה יש גם תעודת כשרות (חשוב מאוד, בעיקר אם יש לכם אורחים דתיים, שלא תרצו לאכזב אותם). העדיפו לקחת חברה שנמצאת באזורכם ולא מרוחקת מכם יותר מדי (כך שהאוכל יישאר טרי ולא יאבד מאיכותו). מבחינת תשלום לחברת הקייטרינג, זכרו שנהוג לשלם 70 אחוז מעלות הקייטרינג מראש ואת השאר להשלים לאחר האירוע. כאשר אתם נמצאים במעמד התשלום, בדקו גם לגבי עניין הטיפים למלצרים (האם אתם צריכים לשלם או שבעל החברה כבר כלל אותם במחיר המבוקש מכם).

תפריט